• +90 282 260 64 30
 • info@fulyadis.com

İmplant Diş Hekimi Seçimi Nasıl Olmalı?

 • FulyaDiş
 • İmplant Diş Hekimi Seçimi Nasıl Olmalı?
İmplant Diş Hekimi Seçimi Nasıl Olmalı?

Diş implantı, diş eti çizgisinin altındaki kemiğe gömülü sentetik bir diş köküdür. Kemikte bulunan, diş etinden geçen ve üzerine bir diş hekiminin tek bir kron veya başka bir restorasyon uyguladığı bir implanta bağlanır. Tek çene 4 ila 6 implant ve abutment ile tutulabilir.

Neden Çok Kişi Diş İmplantı Tercih Ediyor?
Diş implantları, kendi kalıcı dişlerinize en yakın şeydir. Çürümezler ve uzun süre dayanırlar. Hatta doğal dişler gibi görünür ve hissedilirler. Ağzınızda kayma veya hareket etme korkusu olmadan konuşabilir, gülebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Diş implantları, protezlerle yapamayacağınız normal güç ve verimlilikle çiğnemenizi sağlar. Daha da iyisi, implantlar, sağlıklı dişler gibi kemiği tutar.
Protez kullanıcıları, sağlıklı doğal dişlerle yapabilecekleri gücün ve etkinliğin yalnızca % 10’u ile çiğniyorlar. İmplantlar sayesinde çiğnemenin gücü ve etkinliği sağlıklı doğal dişlerinizle olduğu kadar güçlüdür.

Herhangi Bir Diş Hekimi Diş İmplantımı Yapabilir mi?
Tüm diş hekimleri implant diş hekimliğinde tam olarak eğitilmemiştir ve deneyimli değildir. Başarılı implant uygulaması ve restorasyonu; ileri düzeyde bilgi, gelişmiş planlama ve doğru karar verebilme becerisi gerektirir. İmplant tedavisi sadece bir delik açıp ağzınıza bir vida yerleştirmekten çok daha karmaşıktır. Dental implantların planlanması, cerrahi yerleştirilmesi ve restorasyonunda deneyimli bir diş hekimi, size minimum komplikasyon ve riskle uzun vadeli implant başarısı için en iyi olanağı sağlayacaktır.

Diş İmplantlarıyla Dişlerin Değiştirilmesi Ne Kadar Sürer?
Her hasta benzersizdir. Gerekli teşhisleri tamamlandıktan sonra, diş hekiminiz size işlemi sonuçlandırmak için gerekli tahmini süreyi içeren bir tedavi planı sunacaktır.
Toplam tedavi süresi, hastanın diş sağlığı, mevcut kemiğin kalitesi, miktarı ve konumu ile hekimin tercih uygulama tekniğine ve malzemelere bağlıdır.
Geleneksel olarak, ilk cerrahi uygulamadan son restorasyona kadar dört ay ile bir yıla kadar süre gerekli olabilir. Kemikle implant entegrasyonu sürecinde bir çeşit geçici restorasyon size yardımcı olacaktır.

İmplantların Maliyeti Ne Kadardır?
Tek bir eksik diş için konuşacak olursak sabit bir köprüden daha az maliyetli diyebiliriz.
Her hasta tam olarak birbirine benzemez ve diş implantı tedavi ihtiyaçları da aynı değildir. Bu nedenle, maliyet, randevu sayısı ve gerçekleştirilen özel prosedürlere göre değişecektir.
Akıllıca bir karar, kapsamlı bir muayene yapacak, röntgen dahil gerekli tanısal testleri, genellikle özel bir CT taraması yapacak ve ardından bireysel ihtiyaçlarınız için bir tedavi planına varacak olan uzmana danışmak gerekir.

İmplantlar Güvenli mi?
Diş implantlarının, 1965 yılından günümüze % 90’ın üzerinde başarı oranı ile etkili olduğu kanıtlanmıştır.
Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, komplikasyon riski vardır. Bilgili, iyi eğitimli bir diş hekimi seçmek, komplikasyon riskini minimum seviyeye inmesinde ve ortaya çıkabilecek sorunların uzman hekim tarafından engellenmesinde yardımcı olacaktır.

İmplant Acı Verir mi?
İmplant uygulaması acı verici değildir. Sedasyon, en korkulu hastalar için bile tüm prosedürü çok rahat hale getirir. Tedavi öncesi planlama, ameliyat esnasında hekiminiz tarafından kullanılan ilaçlar ve ameliyat sonrası evde bakım kurallarına uyulması, hastaların beklenenden çok daha iyi hissettiklerini bildirmelerine neden olmaktadır.

 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 20:00
 • Cumartesi09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı