• +90 282 260 64 30
  • info@fulyadis.com

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant uygulamaları 

Dental implantlar , günümüzde sıklıkla uygulanan ve uzun süreli memnuniyet sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. Diş kaybı durumunda uygulanan bu yöntemle yapay diş kökleri kemiğe yerleştirilmektedir.

İmplant Tedavisi Uygulamaları
İmplant uygulamaları, diş eksikliklerinin giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir fakat bunun dışında uygulanacak başka tedaviler için de destek olabilmektedir. Bu işlem sırasında komşu dişlere küçültme gibi herhangi bir işlem yapılmaz. Bu işlemin uygulanması için ağızda diş olması gibi bir gereklilik yoktur. Hiç dişi olmayan hastalar için de uygulanabilen başarılı bir tedavi yöntemidir.

İmplant, temelde kemiğe titanyumdan yapılmış yapay bir diş kökü yerleştirilmesi mantığına dayanmaktadır. Bu sebeple kemik ve diş eti sağlığının bu tedavi için uygun olması gerekmektedir. Hatta tedavi sonrasında da diş eti ve kemiği sağlığına maksimum düzeyde özen gösterilmelidir.
Diş hekimi tarafından klinik ve radyolojik muayeneler neticesinde bu tedavinin yapılabilirliğine karar verilebilir. Hastaların yaşları konusunda ise sınır, sadece henüz çene ve yüz gelişimini tamamlamamış genç yaştaki hastalarda olmaktadır.

İmplant Tedavisi Süreçleri ve Süresi

İmplant tedavisi için temelde 5 adımdan bahsedebiliriz. Muayene adımıyla başlanan süreçte hastanın tedavi için uygunluğuna ve tedavi sürecinde uygulanacak işlemlerin belirlenmesine karar verilir. Bu aşamadan sonra implant uygulanmasına geçilir ve lokal anestezi altında yapay kök görevi görecek implantlar yerleştirilir. Operasyon  süresi, implant sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İmplantların yerleştirilmesi işleminden sonra hastaya bağlı olarak 3-6 ay arasında iyileşme süreci başlar. Bu süreçte vücut ile implantın bütünleşmesi de sağlanmış olur. Hastanın bu dönemde dişlerinden yoksun kalmaması ve gündelik hayatının olumsuz etkilenmemesi için geçici protezler takılabilmektedir. Fakat bu aşamada diş hekimi tarafından belirtilen diyete uyulması ve protezlere çok baskı uygulanmaması önemlidir. İyileşme sürecinin başarılı şekilde tamamlanması sonrası implanta ait ikinci parça olan abutment denilen protez parçaları yerleştirilir ve son aşama olan protezin de uygulanmasıyla tedavi sonlandırılır.Tedavi süreci ve sonrasında dikkat edilecek hususlar konusunda diş hekiminin belirttiği durumların dışına çıkılmaması, tedavinin başarılı olmasında önem taşır. Ayrıca tedavi sonrası ağız ve diş bakımının düzenli yapılması ve rutin kontrollerin aksatılmaması da önemlidir.
 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi09:00 - 19:00
  • Cumartesi09:00 - 19:00
  • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi09:00 - 19:00
  • Cumartesi09:00 - 19:00
  • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi09:00 - 20:00
  • Cumartesi09:00 - 20:00
  • Pazar Kapalı