• +90 282 260 64 30
 • info@fulyadis.com

İmplant Markaları Neden Önemlidir?

 • FulyaDiş
 • İmplant Markaları Neden Önemlidir?
İmplant Markaları Neden Önemlidir?

İmplantı tercih etmek önemli bir adımdır, ancak sağlığınız ve yaşam kalitenizi ne kadar çok artıracağını düşündüğünüzde bunu yapmanın ne kadar gerekli olduğu da açıktır.
Diş kaybı, farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Diş, darbeyle yerinden çıkmış veya çekilmesini gerektirecek kadar ciddi bir hasar görmüş olabilir. Sebebi ne olursa olsun, kaybedilen dişler tedavi edilmezse başka ağız sağlığı sorunlarına yol açabilir.
Diş implantları kayıp ve eksik diş sorununa basit, etkili ve kalıcı bir çözümdür. Geleneksel protezler veya köprüler gibi diğer seçeneklerden çok daha üstündür. Kemik yoğunluğu kaybı da dahil olmak üzere çenede diş kaybının bir sonucu olarak uzun vadeli diş problemlerinin çoğunu önleyebilir.
Diş implantı yaptırırken kullanılan malzemelerin kaliteli ve etkinliği açısından en iyisini seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Daha sonraki süreçte implantlarınızın sorun yaratmaması oldukça önemlidir.
Biz Fulya Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak hastalarımıza yaptığımız uygulamada mümkün olan en iyi sonucu vermeye kararlıyız ve bu, mevcut en iyi diş implantı malzemelerini kullandığımız anlamına gelir. Bu nedenle kliniğimizde en iyisini seçmek için hassasiyet gösteririz.
Diş implantlarında malzeme ve tasarımın neden bu kadar önemli olduğunun ayrıntılarına girmeden önce, diş değiştirme işleminin nasıl yapıldığını ve farklı ihtiyaçlara uyacak implant türlerini gözden geçirelim.

Diş İmplantları Nasıl Çalışır?
Dişler, gülümsediğinizde gördüğünüz kısımdan çok daha fazlasını kapsar. Dişin üzerinde, dişi sağlam bir şekilde yerinde tutmak ve ömür boyu çiğneme ve ısırmaya devam edebilmesi için çene kemiğinin derinliklerine uzanan uzun bir kök vardır. Çürük gibi etkenler dolayısıyla bir diş çıktığında dişin yokluğu ağızdaki diğer dişler arasında boşluk oluşturur. Dolayısıyla bu boşluğun doldurulması için tüm dişler konum değiştirmeye başlar.
Köprü ve protez gibi çözümler, dişin görünen üst kısmını değiştirmede etkilidir. Gülüşünüzün yanı sıra yeme, içme ve konuşma becerilerinizde iyileşmeler sağlar. Köprü ve protezler birden fazla dişin yerini alabilir, ancak bu tür tedavilerin hiçbiri, asıl soruna sebep olan problemlerle ilgilenmez.
Diş kökünün veya dişlerin çene içerisinde bulunmaması, kemik yoğunluğunun zamanla azalmasına neden olur. Çene kemik yoğunluğunu kaybettikçe zayıflar ve diğer uzun vadeli sağlık sorunlarına daha uygun hale gelir. Dişlere köprü uygulamak için kullanılan yöntem veya protezleri yerinde tutmak için kullanılan yapıştırıcılar, dişin doğal kökü kadar sağlam değildir.
İmplantın kendisi doğal bir dişin şeklini ve yapısını taklit ettiği ve eksik dişin ve kökün tamamının yerini alacak şekilde doğrudan çene içerisine gömüldüğü için kemik yoğunluğu kaybını önler. İmplantın tabanı post olarak bilinir. Metal bir vidaya bir miktar benzerlik gösterir ve çenedeki organik kemikle sıkıca bağlanan özel bir malzemeden yapılmıştır. İmplantın metal tabanı daha sonra hastanın doğal dişlerinin rengine ve şekline uyacak şekilde özelleştirilmiş yapay bir dişle kapatılır ve bu da ağızdaki diğer dişlerden neredeyse ayırt edilemeyen bir yedek diş ile sonuçlanır.
Ağzın tek bir bölgesinde birden fazla kaybedilen diş için, optimum çözüm olarak implant destekli köprüler önerilebilir. Bunlar, genellikle çeneye yerleştirilen iki veya daha fazla diş implantından ve çenede eksik dişlerin boşluğunu doldurmak için monte edilen yapay dişlerden oluşan bir köprü şeklinde yapılır.

 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 20:00
 • Cumartesi09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı