• +90 282 260 64 30
 • info@fulyadis.com

Diş İmplantı Yaptırırken Neler Beklenmeli?

 • FulyaDiş
 • Diş İmplantı Yaptırırken Neler Beklenmeli?
Diş İmplantı Yaptırırken Neler Beklenmeli?

Diş implantları konusunda internet üzerinde bir araştırma yapıyorsanız, muhtemelen işlemin nasıl yapılacağı ve tedavi sırasında ne beklemeniz gerektiği hakkında birtakım sorularınız olacak. Makalemiz tam bu noktada aklınıza takılan soru işaretlerini yanıtlamak için hazırlanmıştır. Bunun için okumaya devam etmelisiniz.
İlk olarak, diş implantları ile ilgili birkaç yaygın efsaneyi ortadan kaldıralım. Pek çok insan, diş implantı ameliyatının tüm iyileşme süreci boyunca acı hissettireceğine inanır. Bu kesinlikle doğru değil!
Diş implantı düşündüğünüz kadar zor değildir. Aslında, çoğu insan sadece bir hafta sonra iyileşmeye başlar.
Diş implant ameliyatları, diğer yaygın diş işlemlerinden daha acı verici değildir. Ağrılı veya hafif kırgın hissedebilirsiniz, ancak ağrı kesiciler sizi rahatlatacaktır.
Bir başka yanlış bilgi de, diş implantlarının diğer diş değiştirme seçeneklerinden çok daha pahalı olmasıdır. Aslında maliyet karşılaştırılabilir. Diş implantları tek başına uygulandığından, bir diş köprüsünde olduğu gibi bitişik dişleri kuronlarla hazırlamanıza veya tedavi etmenize gerek kalmaz. Ayrıca, diğer tedavi tekniklerine nispetle implant uygulamasının yaşam kalitenize etki edeceği konfor düzeyi daha yüksek olacaktır.

Diş İmplant Süreci
Diş implant tedavisi birkaç aşamada gerçekleşir. Diş implantlarınız için ideal yeri belirlemek adına öncelikle ameliyatınızı plânlıyoruz. Daha sonra, doğal dişinizin kökünü taklit eden diş implantını, cerrahi uygulama ile planladığımız noktaya yerleştiriyoruz. Beklemek en zor bölümdür!
Diş implantınızın kemiğinizle bütünleşmesi için zaman tanıyoruz, böylece diş kaplamanız için sağlam bir temele sahip olmanızı sağlıyoruz. Bu süreç birkaç aydan altı aya kadar sürer.
Gülüşünüzü ve çiğneme yüzeyinizi tamamlamak için özel bir diş kaplaması oluşturuyoruz. Doğal çiğneme işlevinize en uygun formu oluşturmak için diş kaplamanızda gerekli olan son ayarlamaları yapıyoruz.
Diş implantınızın bakımı çok önemlidir. Düzenli diş randevularınızı planlayın ve sürdürün,  evde bakım alışkanlıklarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, implantınızı uzun yıllar güvenle kullanmanız ve konforlu bir yaşam sürmeniz için çok önemlidir.

Birinci Bölüm – İmplant
İmplantlar üç temel parçadan oluşur. İlk parça, titanyumdan yapılmış minik bir vida olan implantın kendisidir. Yani eklem replasmanlarında ve diğer ameliyatlarda kullanılan metalin aynısıdır. Titanyum biyouyumlu bir metal olduğu için tercih edilir. Doğal olarak vücudunuzun buna tepki verme olasılığı çok düşüktür.
İmplant, eksik dişin bıraktığı boşlukta diş etlerinizin altındaki kemiğe cerrahi uygulamayla yerleştirilir. Uygulanan implant zamanla, osseointegrasyon adı verilen bir süreç sonunda kemik yapınızın bir parçası haline gelir.
Diş implantlarının en büyük fayda sağladığı yer burasıdır. İmplant, kaybedilen kökün yerini aldığından, kök yerine hareket ederek kemiğin kendini korumasına ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Sağlıklı kemik güçlü kemiktir ve daha fazla diş kaybı riskinizi önemli ölçüde azaltır.

İkinci Bölüm – Abutment
İmplantınız iyileştikten sonra, üzerine abutment adı verilen bir parça yerleştirilir. Abutment, çene kemiğine uygulanan implant ile yeni diş arasında bağlayıcı görevi görür. Farklı restorasyon türleri, farklı abutmentler gerektirir.

Üçüncü Bölüm – Restorasyon
Çoğu insan için bu heyecan verici kısımdır. Tercih ettiğiniz kaplamanızı; diğer dişlerinizle uyum sağlayacak şekilde seramik bir bloktan tasarlıyoruz. Yerleştirildikten sonra, implantınız ile diğer dişleriniz arasındaki farkı kimse bilemeyecektir!
Diş implantlarını restore etmek için kuronlar da tek seçenek değildir. Eğer ağız içerisinde birden fazla diş eksikse, implant destekli bir köprü veya protez için planlama yapılabilir.
Mesleğinde uzman ve güler yüzlü diş hekimlerimiz, bir konsültasyon planlamak için bugün sizinle iletişime geçebilir. Bize telefon numaralarımız üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 20:00
 • Cumartesi09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı