• +90 282 260 64 30
 • info@fulyadis.com

COVID–19 Döneminde Diş İmplantı Yaptırılır Mı?

 • FulyaDiş
 • COVID–19 Döneminde Diş İmplantı Yaptırılır Mı?
COVID–19 Döneminde Diş İmplantı Yaptırılır Mı?

Diş kaybının meydana gelmesinin birçok nedeni vardır. Bazen bir veya daha fazla dişin kaybına neden olan ani bir darbe ya da bir kaza sonucunda gerçekleşebilir, bazen de bir diş çürüğü, diş eti hastalığı veya diğer tıbbi durumlar diş kaybına sebep olabilir.
Sebep ne olursa olsun, diş kaybının yemek yeme ve konuşma, özgüven kaybı dahil olmak üzere yaşamın birçok alanında dramatik bir etkisi vardır. Hatta diş kaybının, uzun vadedeki etkilerinin daha ciddi diş sağlığı sorunlarına neden olabileceği göz önünde bulundurulduğunda, hastanın bir veya birkaç kayıp diş ile baş etmeye çalışmasındansa, mümkün olan en kısa sürede diş hekimi tarafından tedavi altına alınması gerekir. Dolayısıyla diş sağlığı ister COVID–19 dönemi olsun, ister farklı bir dönemde gerçekleşsin, mutlaka hızlı ve titiz bir şekilde ele alınması gereken tedavi biçimidir.
Biz Tekirdağ’da estetik diş hekimliği hizmetini verirken özellikle korona virüsün bulaşma riskinin minimum seviyeye inmesi ve yayılmasını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu nedenle her türlü diş implantının uygulaması için emniyetli bir alan oluşturuyor, yeni güvenlik önlemleri kapsamında kliniğimizi koruyucu ekipman ve çevresel kontrollerle donattığımız konusunda güvence veriyoruz.

Diş İmplantları İçin Neden Beklememelisiniz?
Gülüşünüzün görünümü üzerindeki bariz etkinin yanı sıra, kaybedilen dişlerin hayatınız üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. Çenenizden bir veya daha fazla dişin eksik olması, sevdiğiniz yiyecekleri yemeyi ve içmeyi zorlaştırabilir ve muhtemelen beslenme kalitenizde ve genel beslenmenizde düşüşe yol açabilir. Kaybolan dişler özellikle ağzın ön tarafına yakın dişlerse, konuşma ve telâffuzunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.
Kaybedilen dişlerin bir başka uzun vadeli etkisi, etkilenen bölgedeki kemik yoğunluğunun kademeli olarak azalmasıdır. Bu kademeli kemik yoğunluğu kaybı kontrol altına alınmaması, çenenin bitişik bölgelerindeki diğer dişlerin de kaybına neden olabilir. Doğal olarak, bu tür sorunları önlemek ve tam ağız işlevini geri kazanmak, bir diş implantı işleminin genel hedeflerindendir.
Özetlemek gerekirse, eksik dişleri ele almak için ne kadar uzun süre beklerseniz, sonuç olarak ek komplikasyonlar geliştirme riskiniz o kadar yüksek olur. Bu nedenle, eksik dişleri mümkün olan en kısa sürede değiştirmek için diş hekiminizin önerdiği eylem yöntemini uygulamanız gerekir. COVID–19 ile ilgili endişeler nedeniyle kaybedilen dişlerle uğraşmaktan vazgeçtiyseniz, kliniğimizin hastalar için her zamankinden daha fazla güvenlik ve koruma sağladığının altını çizelim.

Tekirdağ İmplant Tedavisi
Kliniğe girdiğiniz andan itibaren, ortak alanlarda el dezenfektanı bulunduğu tüm ekip üyelerinin yüz maskeleri ve yüz siperleri ile donatıldığını fark edeceksiniz. Yüz maskeleri, bekleme odasında bulunan tüm hastalar için de gereklidir, ancak diş hekiminiz tarafından talimat verildiğinde çıkarılabilir. Kapı kolları, sandalyeler dahil olmak üzere klinikteki yüzeyler her kullanımdan sonra temizlenir ve sterilize edilir.
Kliniğin her yerinde, havayı sürekli olarak temizlemek ve filtrelemek için gelişmiş filtreleme sistemleri ve her tedavi alanını izole etmek için plastik bölücüler bulunur. Tüm aletler her kullanımdan sonra özel bir sterilizasyon ünitesinde sterilize edilir. Ayrıca, tüm yüzeylerin temiz olması için kliniğin her akşam temizlenmesini sağlıyoruz.

 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 20:00
 • Cumartesi09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı