• +90 282 260 64 30
 • info@fulyadis.com

Diş İmplantlarında Kullanılan Malzemeler

 • FulyaDiş
 • Diş İmplantlarında Kullanılan Malzemeler
Diş İmplantlarında Kullanılan Malzemeler

Diş implantların çoğu, son derece yüksek güç oranına sahip olan ve bu tür uygulamalar için mükemmelliği sağlayan titanyumdan yapılmış bir direk ve ankrajlardan oluşur. Ayrıca, özellik bakımından seramiğe gerçek bir metalden daha yakın olan malzemeyi üretmek için zirkonyum oksit, hafniyum ve itriyum gibi metallerin karışımından oluşan ve ‘zirkonyum’ adı verilen implantlarda yaygın olarak kullanılan bir kompozit malzeme de vardır.
Hem titanyum hem de zirkonyum çok yönlülüklerinin yanı sıra çenenizdeki kemikle etkili bir şekilde kaynaşma yeteneklerine sahiptir.
Yapay dişlerin kendileri genellikle porselen, akrilik reçine gibi malzemelerden yapılır ve doğal dişlerinizin tonlarına, konturlarına mükemmel bir şekilde uyacak şekilde renklendirilip şekillendirilir. Hekiminiz, elde edilen implantın doğal diş renginize mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamak için fotoğraflar ve renk eşleştirme kılavuzları kullanacaktır.

Diş İmplantı İşlemine Başlama
Değiştirmek istediğiniz eksik bir dişiniz veya birden fazla eksik dişiniz varsa, diş implantı aradığınız çözüm olabilir. Süreci başlatmak için, hedeflerinizin ne olduğunu ve sizin için en iyi tedavi seçeneklerinin ne olacağını belirlemek üzere diş hekiminizle bir ön görüşme ve muayene programlamanız gerekir.
Her hastanın istenen nihai sonuçlara ulaşılma süreci farklılık gösterebileceğinden, diş geçmişiniz tedavi planınızın ne şekilde programlanacağını belirleyecektir. Diş hekiminize beklentilerinizin ne olduğu konusunda açık olun. Çünkü bu; hedeflerinizi gerçekleştirme şansı en yüksek olan planın oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Diş İmplantlarının Avantajları
Diş implantları, bir veya daha fazla eksik dişinin tamamlanmasını isteyen hastalara birçok fayda sağlar. İmplantlar, eksik dişlere güvenli ve kalıcı bir çözüm sunarak, birçok hastanın konuşma ve çiğneme gibi normal görevleri yerine getirirken takma dişlerin gevşemesine ilişkin endişesini ortadan kaldırır. İmplantların takıldığı yöntem sağlam ve stabildir.
İmplantların çene içerisine sabitlenmesindeki bu ilave stabilite yapı nedeniyle, doğrudan çene kemiğine bağlı olmayan diğer yedek diş seçeneklerine kıyasla, uygulamadan etkilenen bölgelerdeki kemik kaybı ile ilişkili risk çok daha azdır. Bu nedenle implant uygulamaları, ağzınızın çok daha doğal bir durumda olmasına neden olur. Çünkü diş implantları çene içindeki doğal dişlerle neredeyse aynı şekilde hareket eder.
Diş implantlarının bakımı diğer uygulamalara nazaran çok daha kolaydır. Doğal dişlerinize verdiğiniz özeni göstermeniz yeterli olacaktır. Diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve ağız durulamak genellikle diş implantlarının gerektirdiği tüm düzenli sağlar. Diğer ağız bakımı alışkanlıklarınızı desteklemek için dişler arası fırçalar veya su plağı temizleme cihazları gibi diğer diş bakımı araçlarını kullanmak tamamen güvenlidir. Ayrıca diş hekiminiz, her zamanki hijyen ve kontrol ziyaretlerinizin bir parçası olarak implantlarınızı mutlaka kontrol edecek ve herhangi bir sorun olmamasını sağlayacaktır.

Sonuç
Anlaşılacağı üzere diş implantı uygulaması, eksik dişlere kalıcı bir çözüm sağlayan ve bakımı kolay bir tedavi yoludur.
Özel Fulya Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği, diş implantı hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için ücretsiz hizmet vermektedir. Süreç boyunca beklentileriniz konusunda size rehberlik etmekten ve tüm sorularınızı ayrıntılarıyla cevaplayarak endişelerinizi ortandan kaldırmaktan mutluluk duyacağız.

 

Merkez Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Hürriyet Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 19:00
 • Cumartesi09:00 - 19:00
 • Pazar Kapalı

Çorlu Şube Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi09:00 - 20:00
 • Cumartesi09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı